Dünya
  • 24.11.2020 17:04

Amerika'yı korkutan çölün ortasında metal blok

ABD'de büyük gizem! Helikopterler tespit etti: Halktan bilgi isteniyor...

Son dakika haberi: Amerika Birleşik Devletleri'nin Utah eyaletinde çölün ortasında keşfedilen gizemli metal blok büyük paniğe neden oldu. Blok karşısında büyük şaşkınlık yaşayan helikopter pilotu, “Uçmaya başladığımdan bu zamana kadar karşılaştığım en tuhaf şey” dedi. Bloğun gizemini çözmek isteyen yetkililer sosyal medya adreslerinden görüntü ve fotoğraf yayınlayarak halktan bilgi talep ediyor.

ABD'nin Utah eyaletinde çölün ortasında yere dikilmiş olarak bulunan gizemli blok eyalette merak uyandırdı. ABD'nin Utah eyaletinde çölün ortasında dikili olarak keşfedilen metal blok eyalette paniğe neden oldu. Boyu 3,6 metre olan blogun helikopter tarafından farkedildiği öğrenildi.

Metal blogu tespit eden helikopter pilotu yaptığı açıklamada "Uçmaya başladığımdan bu zamana kadar karşılaştığım en tuhaf şey" dedi.

UZAY FİLMDEKİ BLOKLARA BENZETİLDİ

Yetkililer, çölde bulunan blogun Stanley Kubrick'İn 1968 yılında yönettiği 2001: A Space Odyssey filmindeki bloklara benzerliği sebebiyle bir hayran tarafından dikildiğini tahmin ediyor

"HANGİ GEZEGENDE OLURSANIZ OLUN..."

Utah Halk Sağlığı yetkilileri konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Hangi gezegende olursanız olun, federal olarak yönetilen kamu arazilerine izin almadan yapı veya sanat eserleri kurmak yasa dışıdır" dedi.

İLGİLİ HABERLER