FABİANO'NUN ELLERİ BOŞ KALDI..

19.1.2007 - 11:47
Trabzonspor'un Brezilyalı kalecisi Jefferson, vatandaşı Marcelinho'nun takımdan ayrılması, Fabiano Eller'in de gidici olması nedeniyle yine yalnız kaldı.
Atay Aktuğ döneminde 2005-2006 sezonunda Fabiano Eller ile birlikte transfer edilen kaleci Jefferson'un, Brezilyalı Marcelinho'nun Alman ekiplerinden Wolfsburg'a transfer olması, Eller'in de ayrılacak olması nedeniyle yalnız kaldığı ve bu nedenle moralinin bozuk olduğu öğrenildi. Bir önceki sezon Trabzonspor'a birlikte transfer olduğu vatandaşı Eller'in dönemin teknik direktörü Vahid Halilhodzic tarafından beğenilmeyerek Brezilya'nın Internacional takımına kiralanmasının ardından 4 ay yalnız kalan kaleci Jefferson'a, takım arkadaşları İbrahim Yattara ve Adem Koçak destek olmuştu. Fabiano Eller'in takımdan ayrılmasından sonra yalnız kalan Brezilyalı kaleci, vatandaşı Marcelinho'nun transfer edilmesiyle rahatladı. Oda arkadaşı olan Marcelinho'nun transferiyle sevinen Jefferson'un bu mutluluğu uzun sürmedi. Eller gibi Marcelinho da takıma ve Trabzon'a uyum sorunu yaşayınca Almanya'nın Wolfsburg takımına transfer olarak Trabzon'dan ayrıldı.
Trabzon'a dönmesine rağmen Trabzonspor Yönetim Kurulu ile yaptığı görüşmelerde ayrılmak istediğini bildiren Eller'in gidişiyle Jefferson takımdaki tek Brezilyalı olarak yine yalnız kalacak. Jefferson'un kendini yalnız hissetmesindeki en önemli nedenin lisan sorunu olduğu öğrenilirken, Brezilyalı kalecinin bu sorunu, Türkçe öğrenerek aşmak istediği ve öğrendiği kelimeler sayesinde takım arkadaşlarıyla anlaşmaya çalıştığı bildirildi.
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Necmi Kurucu
  • Melek Baritoğlu
  2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
  Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.