Gündem
  • 29.4.2023 22:49

Erdoğan : Abdestsiz sofuya namaz dayanmaz derler bizim Bay Kemal'de sürekli sallıyor

"BU ÖYLE BİR MASA Kİ, 7 AYAĞI BİRBİRİNE DOLAŞTI"

Bakın 7'li masa değil ha 9'lu masa olarak arz eyledi. Bu masadan ne çıkar. Bay bay Kemal bulduğu herkese bir cumhurbaşkanlığı yardımcılığı hediye etti, böyle devlet yönetilir mi? Bu millet, bu muhteşem katılım sana yürü Kemal demeyecek. Bu masa öyle bir masa ki, görünürdeki 7 ayağının hepsi de birbirine dolaşmış durumda. Birinin söylediğini öteki yalanlıyor. Böyle masa olur mu? Hangi masada böyle eğri ayaklar olur. Biri HDP'ye söz verildiğini söylüyor. Öteki inkar ediyor. Kandil ne diyor, oyumuz Kılıçdaroğlu'na. Terör örgütünün ele başları orada. İzmir, Kandil'e evet der mi? Bunun en güzel cevabını 14 Mayıs'ta verecek.

Tefecilerden 300 milyar dolar bulduk hemen getireceğim diyor. Bıktık bu yalanlardan bulduysan bu parayı al getir, getirdin de niye getirdin mi dedik. Vereceksen Merkez Bankası'na diğer bankalara ver ama yalan söyleme. Bunlar esrar, eroin kaçakçısı. Onlardan aldıkları parayı buraya getirecekmiş, yok böyle bir şey. Bunların hayatı yalan.

Bu milletin aile kurumu sağlamdır, Bu milletten LGBT'ci çıkmaz. Bunların her biri ayrı telden çalıyor. Bizzat kendilerinin kumar masası dedikleri masa, rulet masası çıktı. Nerede duracakları belli değil. Böyle çarpık çurpuk ayaklı bir masa olur mu?

Bu ülkede köken, mezhep siyaseti yüzünden yaşanan acıların tekrar etmemesi için nice sessiz devrimi hayata geçirdik.

Ülkemizin deprem tehdidi altındaki şehirlerimizden olan İzmir'in kentsel dönüşümünü tamamlayacak olan da biziz, bunlardan bir şey olmaz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bay Kemal bebek katili Apo'yu çıkartacakmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İzmir mitinginde, CHP'nin HDP ile anlaştığını, Kemal Kılıçdaroğlu'nun bebek katili PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ı serbest bırakma vaadinde bulunduğunu söyledi.

Seçimlere sayılı günler kala Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kampanyasına devam ediyor.

Vatandaşlarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adresi bu kez de İzmir oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gündoğdu Meydanı'nda coşkulu kalabalığa seslendi.

Erdoğan'ın gündeminde HDP ile anlaşan muhalefetin adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu vardı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP'ye yönelik vaatlerini hatırlatan Cumhurbaşkanı, muhalefetin seçimi kazanması durumunda, HDP'nin eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ve bebek katili PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ı serbest bırakacağını söyledi.

"Bebek katili Apo'yu da çıkartacakmış"

Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu:

"Bay Bay Kemal bulduğu herkese Cumhurbaşkanı yardımcılığı teklif etti. Böyle devlet yönetilir mi? Bu masa öyle bir masa ki, görünürdeki 7 ayağının hepsi de birbirine dolaşmış durumda.
Birinin söylediğini öteki yalanlıyor. Böyle masa olur mu? Hangi masada böyle eğri ayaklar olur. Biri HDP'ye söz verildiğini söylüyor. Öteki inkar ediyor. Kandil ne diyor, oyumuz Kılıçdaroğlu'na.

Terör örgütünün ele başları orada. İzmir, Kandil'e evet der mi? Bunun en güzel cevabını 14 Mayıs'ta verecek. Tefecilerden 300 milyar dolar bulduk hemen getireceğim diyor. Bıktık bu yalanlardan bulduysan bu parayı al getir, getirdin de niye getirdin mi dedik.

Vereceksen Merkez Bankası'na diğer bankalara ver ama yalan söyleme. Bunlar esrar, eroin kaçakçısı. Onlardan aldıkları parayı buraya getirecekmiş, yok böyle bir şey. Bunların hayatı yalan. Bay Kemal ne diyor? Selo'yu cezaevinden çıkartacakmış, hatta bebek katili Apo'yu da çıkartacakmış."

"İZMİR BUNLARI SANDIĞA GÖMER"

Hani eskiler, 'Abdestsiz sofuya namaz mı dayanır' derler. Bunların ki de o hesap. Söyle söyle, yapmayacaklar ya. Söylediğimiz her şeyi yaptık. Yapmayacağımız hiçbir şeyi de söylemedik. Eksiklerimiz kusurlarımız vardır. Doğrudur. İnsanız. Ama elde ettiğimiz neticelerin şahidi sizsiniz. Biz İzmir için gece gündüz çalışırken, 7'li masa 'bu şehrin insanına tıpış tıpış oy vereceksiniz' dedi. Aralarında FETÖ'nün PKK'nın adayı var, kahraman ordumuza hakaret edenler var. İzmir'in ilçelerini ezbere sayamayacak tipler var. Bir tek İzmir'in adayı yok. Benim tanıdığım İzmir bu kibir masasını sandıkta darmadağın eder. Benim tanıdığımız İzmir bunları sandığa gömer. İzmir'in dağlarında açan çiçekleri sağa sola peşkeş çekenlere verilecek en güzel cevap İzmirlinin kendi iradesine geleceğin sahip çıktığını göstermesidir. Bu cevap İzmir'in tıpış tıpış oy vereceksiniz zorbalığını reddederek tercihini özgürce kullanmasıdır. 14 Mayıs, ülkesinin geleceğini düşünlerin seçimi olacaktır. 14 Mayıs, fedakarlıklarla elde ettiğimiz kazanımların yarıda kalmasını istemeyenlerin sandığa yansıttığı bir seçim olacaktır. 14 Mayıs, Gazi Mustafa Kemal'in bir asır önce İzmir'den işaret ettiği vatan toprakları ülke iktisadını da esaretten kurtaracak bir seçim olacaktır. 14 Mayıs, Türkiye'nin ekonomisini Londra tefecilerine güvenliğini terör örgütlerini dış siyaseti emperyalistlere teslim etmek isteyenlere karşı yerli ve milli duruşun zaferinin seçimi olacaktır. 14 Mayıs, Cumhuriyetimizin yeni asrında ülkemizi hak ettiği yere çıkarma azminin seçimi olacaktır. Biz işte bu azmin bu duruşun temsilcisi olarak 14 Mayıs'ta sizin desteğinize talibiz.

Güncellenme Tarihi : 29.4.2023 23:40

İLGİLİ HABERLER